Kas yra ašvaganda?

Ašvaganda dar vadinama migdomąja vitanija arba indiškuoju ženšeniu, yra vienas iš pagrindinių Indijos tradicinės gydymo sistemos vaistinių augalų. Šis vaistinis augalas buvo žinomas šimtmečius, tačiau tik dabar dėl paskutinių medicinos ir farmakologijos tyrimų sensacingų atradimų jis tampa žinomas visame pasaulyje. Ašvaganda subalansuoja kūną ir atstato jo pradinę būklę, pavyzdžiui, šis augalas padeda nuo skydliaukės nepakankamumo ar per didelio aktyvumo ir subalansuoja kitas hormonines sistemas.

Ašvaganda yra priskiriama prie adaptogeninių augalų, kurie skatina organizmo galią pačiam reguliuoti svarbiausias kūno sistemas, ypač neurologinę, imuninę, reprodukcinę, endokrininę ir energijos gamybos sistemas. Adaptogenai yra natūralios medžiagų apykaitą ir hormoninę sistemą reguliuojančios medžiagos, padidinančios žmonių gebėjimą prisitaikyti prie stresą sukeliančių veiksnių ir aplinkos poveikio bei tuo pačiu mažina minėtų veiksnių žeidžiantį poveikį kūnui. Skirtingai nuo kitų adaptogeninių stimuliuojantį poveikį turinčių augalų, ašvaganda turi raminantį ir atpalaiduojantį poveikį.

Kodėl KSM-66 ašvagandos šaknų ekstraktas yra vienas geriausių?

Kad vaistinis augalas galėtų veikti sistemos lygyje, jame turi būti platų poveikį žmogaus organizmui darantis kompleksinis cheminių fitomedžiagų derinys. Ašvaganda yra vienas iš retų vaistinių augalų, turinčių minėtos rūšies kompleksinį derinį. Ašvaganda veikia sisteminiame lygmenyje, todėl pagal vaistinių augalų žinynų aprašymus, ji turi daugiau nei dvidešimt panaudojimo būdų.

Plataus poveikio spektro Ašvagandos šaknų ekstrakte yra išsaugota natūralaus augalo įvairių sudėtinių dalių pusiausvyra – ekstrakte nedominuoja jokia jo sudėtinė dalis. Manoma, kad vaistinio augalo ašvagandos veiksmingumas priklauso nuo įvairių sudėtinių dalių, ypač alkaloidų – vitanino, soniferino, tropino ir steroidinių laktonų – vitanolidų, kompleksinio derinio. Visi šie komponentai turi būti natūraliomis proporcijomis, todėl yra svarbu, kad ekstraktas turėtų pilną spektrą.

KSM-66 ašvaganda šaknų ekstraktas yra standartizuotas iki vienos aukščiausių papildų rinkoje siūlomų vitanolidų sudėties, >5 % HPLC, ir yra gaunamas tiesiogiai iš augal šaknų.

Ashwaganda

KSM-66 ašvagandos ekstraktas ilgam laikui suteikia energijos ir palaiko nervų sistemą

Mokslininkai teigia, kad ašvaganda raumenyse pagreitina energijos gaminimą, nes teigiamai veikia ląstelių mitochondrijų aktyvumą ir tokiu būdu sumažina ląstelių energijos molekulinio vieneto – už adenozino trifosfato (ATP) skaidymą atsakingo fermento aktyvumą. Pastebėta, kad ašvaganda pakelia ir kreatino lygį, todėl ATP aktyvumas yra dar didesnis ir gamina energiją dar greičiau, be staigių pokyčių. Ašvagandos šaknų ekstraktas taip pat palaiko ir nervų sistemos bei antinksčių veiklą, padeda palaikyti energijos lygį stresą keliančiu laikotarpiu ir apsaugo kūną nuo „perdegimo“.

Ašvaganda tinka tiek sporto profesionalams, tiek sportininkams mėgėjams bei sveikatos problemų turintiems asmenims.

KSM-66 veiksmingumą patvirtina platūs moksliniai ir klininiai tyrimai

Mokslinių tyrimų metu daugiausia buvo tiriamos šios KSM-66 ašvagandos panaudojimo galimybės:

 • Nerimo ir streso malšinimas. Tyrimai parodė, kad vartojant KSM-66, ženkliai sumažėjo stresas ir nerimas, taip pat ir kortizolis serume (nukrito 27,9%).
 • Kardiorespiratorių patvarumas. Tyrime dalyvavusieji sportininkai, kurie vartojo KSM-66, turėjo ženkliai didesnį kardiorespiracinį atsparumą (VO2max) ir pažymėjo teigiamus gyvenimo kokybės pokyčius pagal Pasaulio sveikatos organizacijos gyvenimo kokybės pokyčių klausimyną.
 • Kognityviniai gebėjimai ir atmintis. tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių, kurie vartojo KSM-66, parodė žymų veiklos ir dėmesio bei pagrindinių komponentų pagerėjimą pagal Wechslerio skalę.
 • Vyrų seksualinė funkcija ir testosterono lygis. Tyrimas parodė, kad vartojant KSM-66, ženkliai išaugo spermatozoidų kiekis ir jų judrumas, pagerėjo spermos koncentracija, serumo LH ir testosteronas.
 • Moterų seksualinė funkcija. Tyrimas parodė pakilusį moterų seksualumą, remiantis ginekologų naudojamais duomenimis vertinant aistrą, susijaudinimą, makšties lubrikaciją, pasitenkinimą ir orgazmą.
 • Stresas, pastovaus kūno svorio palaikymas ir bendras pasitenkinimas. KSM-66 vartojantys tyrimo dalyviai parodė žemesnius streso skalės rezultatus, jų kortizolio ir KMI lygis buvo mažesnis. Taip pat išaugo laimės lygis pagal Oksfordo skalę.
 • Raumenų jėga, raumenų masė, raumenų atsistatymas ir testosteronas: tyrimo rezultatai parodė, kad preparatas KSM-66 teigiamai veikia sveikų suaugusių sportininkų
 • Miego kokybė ir atsipalaidavimas: preparatą KSM-66 vartojantys tyrimo dalyviai pažymėjo, kad miegas tapo geresnis. Miegas buvo matuojamas remiantis fiziologiniais duomenimis: miego latentiškumas ir miego veiksmingumas bei pagal psichometrinius duomenis, pavyzdžiui, Pitsburgo miego kokybės indeksą ir Hamiltono nerimo vertinimo skalę.
 • Perimenopauzės simptomai: moterų perimenopauzės simptomus charakterizuoja įvairūs somatiniai, vazomotoriniai, seksualiniai ir psichologiniai simptomai. Pavyzdžiui, išaugęs nerimo jausmas, sudirgimas ir nuotaikos svyravimai. Tyrimas parodė, kad maisto papildą KSM-66 vartojančioms moterims žymiai sumažėjo perimenopauzės simptomai, pagerėjo tiek psichologiniai, tiek ir biologiniai rezultatų duomenys.
 • Pagyvenusių asmenų bendras sveikatos būklės pagerėjimas: platūs tyrimai parodė, kad pagyvenę asmenys išgyvena žymų psichologinės ir fizinės gerovės kritimą. Pagyvenusių asmenų tyrimas parodė, kad vartojant preparatą KSM-66, pagerėjo kognityviniai sugebėjimai, miego kokybė, fizinė forma ir psichosocialinė gerovė.
 • Gyvenimo trukmės augimas: tyrimai su gyvūnais parodė, kad preparatas KSM-66 ašvaganda prailgino gyvenimą 21%. Tyrimuose buvo naudojamos apvaliosios kirmėlės (Caenorhabditis Elegans), nes jų medžiagų apykaita yra panaši į žmonių.
 • Imuninės sistemos stiprinimas: Šveicarijoje su pelėmis albinosais atliktas tyrimas parodė, kad preparatas KSM-66 sumažino ciklofostamido sukeltą neutropeniją. Neutrofilidų skaičiaus sumažėjimas buvo pastebėtas 33%. Kontrolinėje grupėje, kurioje buvo naudojami vaistai, šis rodiklis buvo kur kas geresnis nei vartojant generinę ašvagandą.

DĖMESIO! Ašvagandos negalima vartoti su antidepresantais, insulinu ir skydliaukę veikiančiais vaistais.

 

Daugiau apie Ashwaganda augalo savybes galite skaityti ir kitame mūsų straipsnyje – čia.

 

Šaltinis: https://www.biotheka.ee/ashwagandha-kui-looduslik-stressi-leevendaja/
Šaltinis: https://www.biotheka.ee/ashwagandha-kui-looduslik-stressi-leevendaja/

Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė, taip pat ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Straipsnyje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, nesusijusi su asmens apsisprendimu įsigyti ir/ar vartoti maisto papildus. Jei sergate specifine liga, vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. Rekomenduojame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai ar pasitarti su šeimos gydytoju, įvertinus Jūsų asmeninę sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašome susisiekiti el. paštu ecosh@ecosh.lt.

Parašykite komentarą

×

Krepšelis