3 grožiui reikalingos maistinės medžiagos

Mūsų išvaizda dažnai yra pirmasis ženklas, rodantis mūsų bendrą sveikatos būklę, o grožiui svarbūs aspektai, tokie kaip oda, plaukai ir nagai, ne tik atlieka svarbias funkcijas organizme, bet ir atspindi mūsų mitybos kokybę bei rūpinimąsi savimi. Kai trūksta tam tikrų maistinių medžiagų, tai gali atsiliepti mūsų odos, plaukų ir nagų grožiui. Nors galima rasti daug įvairių priemonių grožiui, tačiau svarbu nepamiršti, kad juo reikia rūpintis ir iš vidaus. Norint palaikyti odos, plaukų ir nagų grožį, svarbu žinoti, kokios maistinės medžiagos yra esminės šiam tikslui pasiekti. 

MSM nauda odos bei nagų grožiui

MSM (Metilsulfonilmetanas) – tai organinis sieros junginys, kuris natūraliai aptinkamas gamtoje, tačiau gali būti susintetintas ir laboratorijoje. MSM yra natūraliai randamas kai kuriuose augaluose, vaisiuose ir daržovėse, o jo nauda pastebima sąnarių, odos ir plaukų grožiui bei sveikatai. Metilsulfonilmetanas taip pat gali padėti mažinti uždegiminius procesus, skausmą.

MSM gali būti naudingas odos sveikatai, nes veikia kaip sieros donoras keratinui. Tai savo ruožtu gali padėti sustiprinti šį svarbų baltymą.

Kadangi pagrindinė odos senėjimo priežastis yra laisvųjų radikalų sukeltas odos audinio sunaikinimas ir deformacija, taip pat ląstelių nekrozė ir natūrali mirtis, kurią sukelia uždegiminiai citokinai, todėl MSM, pasižymintis stipriomis priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, teigiamai veikia odos būklę. Ši hipotezė buvo patvirtinta 2020 m. atliekant tyrimą su žmonėmis, kuris teigia, kad pagerėjo odos elastingumas, drėgmės lygis ir sumažėjo raukšlių dėl MSM vartojimo [1].

Vieno tyrimo metu, kuriame dalyvavo keturiasdešimt šeši pacientai, paveikti I-III stadijos rožinės ligos atvejo parodė, kad MSM gali būti naudingas rožinės odos simptomams ir būklei valdyti, ypač 1 rožinės potipio eritemato-telangiektazinėje fazėje. MSM tiesiogiai moduliuoja citokinus ir angiokinus, kurie paprastai dalyvauja ir yra reguliuojami tokios odos būklės atveju [2].

Kitas atliktas tyrimas Mičigane parodė, kad naudojant MSM gerokai pagerėjo odos išvaizda ir būklė – ekspertų įvertinimu, instrumentinėmis priemonėmis bei dalyvių savęs vertinimu. Nors veikimo mechanizmas nėra gerai suprantamas, akivaizdu, kad MSM keičia pagrindinių genų, turinčių įtakos drėkinimui ir barjerinei funkcijai, ekstraląstelinės matricos gamybai ir uždegimo kontrolei, ekspresiją. Uždegimas, oksidacija ir genų ekspresija odos ląstelėse yra labai tarpusavyje susiję, o ankstesni tyrimai rodo, kad MSM turi teigiamą poveikį visiems 3 veiksmams. Šio tyrimo rezultatai rodo, kad anksčiau biocheminiais matavimais apibūdintas MSM poveikis virsta išmatuojamu klinikiniu poveikiu. MSM, vartojamas per burną, gali būti naudingas odos sveikatai bei raukšlių mažinimui [3].

Niujorke atlikto tyrimo metu, kuriame dalyvavo 63 pacientai, keturis mėnesius buvo skiriama 1 g arba 3 g MSM per dieną. Ekspertų įvertinimo ir tiriamojo savęs vertinimo rezultatai parodė, kad papildai statistiškai reikšmingai pagerino plaukų ir nagų būklę, palyginti su pradine padėtimi. Didesnė MSM dozė (3 g per dieną) duoda greitesnę ir stipresnę naudą, palyginti su mažesne koncentracija (1 g per dieną). Nors tikslus veikimo mechanizmas nėra gerai suprantamas, buvo iškelta hipotezė, kad MSM gali perduoti sierą keratinui, o tai gali padėti sustiprinti ryšius tarp keratino molekulių plaukuose ir naguose [4].

grožiui

Cinko nauda odos grožiui

Cinkas yra labai svarbus mikroelementas, dalyvaujantis daugiau nei 300 fermentinių reakcijų, svarbių baltymų sintezei, imuninės sistemos funkcijoms, DNR sintezei, ląstelių dalijimuisi ir augimui. Cinkas dalyvauja kolageno gamyboje, kuris yra atsakingas už odos elastingumą ir stangrumą. Be to, šis mineralas gali prisidėti prie odos būklės gerinimo, mažindamas uždegimus ir spuogus [5].

Cinko nauda pastebima kovojant su akne dėl savo gebėjimo reguliuoti odos riebalų gamybą. Cinkas gali padėti subalansuoti sebumo lygį, kurio perteklius dažnai siejamas su spuogų atsiradimu [6].

Omega-3 riebalų rūgščių nauda odos grožiui

Omega-3 yra grupė riebalų rūgščių, kurios yra gyvybiškai svarbios žmogaus organizmui. Šios riebalų rūgštys yra būtinos sveikatai, tačiau žmogaus kūnas jų negali pagaminti, todėl jos turi būti gaunamos su maistu ar papildais. Omega-3 rūgštys atlieka įvairias svarbias funkcijas organizme ir yra ypač naudingos širdies, smegenų, akių ir odos sveikatai bei grožiui palaikyti.

Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti reguliuoti odos riebalų gamybą, gerinti odos drėgmę, sumažinti aknės požymius ir senėjimo požymius. Omega-3 taip pat gali padėti sušvelninti šiurkščią, sausą odą ir turėti raminamąjį poveikį sudirgusiai, dermatito paveiktai odai [7].

Taigi, tinkama mityba yra būtina siekiant išlaikyti odos, plaukų ir nagų grožiui bei sveikatai. Nors išorinės priežiūros priemonės, tokios kaip kremai, serumai ir šampūnai, gali turėti reikšmingą poveikį, vidinė priežiūra ir pakankamas maistinių medžiagų vartojimas yra būtini siekiant ilgalaikių rezultatų.

Taip pat kviečiame skaityti apie Camelina sativa aliejų:

Literatūra:

  1. Beauty from within: Oral administration of a sulfur-containing supplement methylsulfonylmethane improves signs of skin ageing, Neelam Muizzuddin and Rodney Benjamin 2020 https://econtent.hogrefe.com/doi/10.1024/0300-9831/a000643
  2. Combined effects of silymarin and methylsulfonylmethane in the management of rosacea: clinical and instrumental evaluation https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18254805/
  3. Effects of Oral Supplementation With Methylsulfonylmethane on Skin Health and Wrinkle Reduction, Michael Anthonavage https://www.naturalmedicinejournal.com/journal/effects-oral-supplementation-methylsulfonylmethane-skin-health-and-wrinkle-reduction
  4. Beneficial Effects of a Sulfur-Containing Supplement on Hair and Nail Condition, Neelam Muizzuddin 2019
  5. Gupta, M., Mahajan, V. K., Mehta, K. S., & Chauhan, P. S. (2014). Zinc therapy in dermatology: a review. Dermatology research and practice2014, 709152. https://doi.org/10.1155/2014/709152
  6. Serum zinc levels and efficacy of zinc treatment in acne vulgaris: A systematic review and meta-analysis. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/dth.14252
  7. Sawada, Y., Saito-Sasaki, N., & Nakamura, M. (2021). Omega 3 Fatty Acid and Skin Diseases. Frontiers in immunology, 11, 623052. https://doi.org/10.3389/fimmu.2020.623052

Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė, taip pat ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Straipsnyje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, nesusijusi su asmens apsisprendimu įsigyti ir/ar vartoti maisto papildus. Jei sergate specifine liga, vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. Rekomenduojame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai ar pasitarti su šeimos gydytoju, įvertinus Jūsų asmeninę sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašome susisiekiti el. paštu ecosh@ecosh.lt.

Parašykite komentarą

×

Krepšelis