Juodasis riešutmedis (Juglans nigra), dar vadinamas Amerikos riešutmedžiu, yra vienas iš rečiausių ir vertingiausių lapuočių medienos apdirbimo pramonėje ir sveikatos apsaugoje. Iš jo gražios ir kietos medienos gaminami kokybiški baldai. Liaudies medicinoje yra vertinami ir jo vaisiai, lapai bei žievė. Jau nuo senų laikų senosios Amerikos ir Azijos kultūrose augalas buvo vartojamas sveikatinimui ir organizmo valymui. Juodasis riešutmedis buvo plačiai vartojamas senosios Graikijos ir Romos civilizacijose žarnyno negalavimams gydyti. Septynioliktame amžiuje augalas buvo naudojamas ir Rusijos liaudies medicinoje. Tuo pačiu laikotarpiu kinai naudojo augalus fizinėms jėgoms stiprinti.

Juodojo riešutmedžio sudėtyje yra daug vitamino C

Juodajame riešutmedyje yra daug vitaminų, mineralų ir amino rūgščių, todėl jis yra itin naudingas išsekusiems asmenims, kenčiantiems nuo vitaminų stokos (avitaminozės). Vitamino C jame yra aštuonis kartus daugiau nei juoduosiuose serbentuose ir net penkiasdešimt kartų daugiau nei citrusiniuose vaisiuose, todėl jis yra puikus antioksidantas.

Juodojo riešutmedžio vaisiai gali naikinti parazitus, bakterijas ir grybelius.

Įvairios aitrios ir karčios juodojo riešutmedžio dalys gali naikinti žarnyno parazitus, bakterijas ir turi priešuždegiminį poveikį. Augalo sudėtyje yra polifenolių, juglono, karotino, vitaminų B1, B6, F, E, eterinio aliejaus, organinių rūgščių, taninų ir kitų medžiagų. Juglonas yra pagrindinė juodojo riešutmedžio veiklioji medžiaga, turinti poveikį bakterijoms, grybeliams, askaridėms, kaspinuočiams ir kitiems helmintams. Juglono ir polifenolių koncentracija juodojo riešutmedžio lapuose yra 2–4 kartus didesnė nei graikiniuose riešutuose.

Beveik 90 proc. žmonių savo kūne turi parazitų. Tačiau šia tema kalbama neįprastai mažai. Mūsų protėviai apie tai žinojo ir periodiškai valė savo organizmą įvairiais laukiniais augalais ir kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, pelynu, moliūgo sėklomis, česnaku, pienėmis ir pan. Šiai laikais apie tokį organizmo valymą tarsi nieko nežinoma, tačiau nežinojimas gali būti labai žalingas.

Žmogaus organizme vienu metu gali būti iki 100 rūšių parazitų. Dažniausiai žmonės kenčia nuo helmintų (parazitinių kirmėlių). Helmintai yra skirstomi į apvaliąsias kirmėles (nematodus), kaspinuočius (cestodus) ir siurbikes kirmėles. Žmogaus organizme dažniausiai parazituoja askaridės, spalinės, žmoginiai plikagalviai, spiralinės trichinos, pirmuonys Giardia lamblia, platieji kaspinuočiai, echinokokai ir katininės siurbikės. Organizme gyvenantys parazitų dydžiai gali būti matuojami nuo mikrometrų iki kelių metrų.

Kur veisiasi parazitai?

Parazitai gyvena plaučiuose, raumenyse, sąnariuose, kraujyje, kepenyse, odoje, net ir akyse, tačiau dažniausiai žarnyne, ypač siaurojoje žarnoje, kurioje vyksta pagrindinis maistinių medžiagų pasisavinimas į organizmą. Parazitai dauginasi katastrofiškai greitai, o jų gyvenimo trukmė yra dešimtys metų. Kai kurie iš jų yra taip gerai prisitaikę, kad žmogus, kaip jų šeimininkas, net nejaučia, kad jų turi. Net jeigu griežtai laikytumėmės asmeninės higienos reikalavimų ir gertume tik virintą vandenį, atidžiai plautumėme vaisius, nevalgytumėme žalios, mažai sūdytos ar keptos mėsos ir žuvies, vis tiek išlieka rizika jais užsikrėsti.

Parazitai

Kuo maitinasi parazitai?

Parazitai maitinasi į kūną patekusiu maistu, taip pat organizmo ląstelėmis, audiniais, krauju ir organizme susikaupusiais teršalais. Pirmiausia jie maitinasi žmogui reikalingomis maistinėmis medžiagomis (vitaminais, mikroelementais ir pan.). Tokiu būdu organizme atsiranda reikalingų medžiagų deficitas, ženkliai sumažėja riebalų, vitaminų ir mineralų pasisavinimas, pažeidžiami limfiniai mazgai, žarnynas, kepenys, tulžies latakai, griaučių raumenys, centrinė nervų sistema, susilpnėja imuninė sistema, sunkiau atsistatoma po ligų.

Požymiai, kad turima parazitų yra šie:

nuovargis, nerimas, depresija, susilpnėjusi atmintis, skausmai, galvos skausmas, galvos svaigimas, odos bėrimai ir spuogai, padidėjęs gleivių išsiskyrimas, niežėjimas, kosulys, pradeda slinkti plaukai, atsiranda pleiskanų, sluoksniuojasi ir lūžta nagai, kartais pakyla temperatūra, raumenų ir sąnarių uždegimai, sutrikęs miegas (nemiga, knarkimas, dažnai prabundama, raumenų susitraukimai miego metu, dantų griežimas), menstruacinio ciklo sutrikimai, širdies ritmo sutrikimai, paleisti arba užkietėję viduriai, vėmimas, meteorizmas. Tai, kad turima parazitų, pastebima ne iš karto, nes jų sukelti organizmo pažeidimai yra panašūs į peršalimą, gripą, reumatą, artritą, virškinimo trakto sutrikimus ir kitų ligų simptomus.

Dėl parazitų veiklos gali atsirasti:

alergija, anemija, egzema, hepatitas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos (miokarditas, insultas ir infarktas), migrena, plaučių uždegimas, skoliozė, disbakteriozė, išsėtinė sklerozė, visos su virškinimo traktu susijusios ligos, gali atsirasti cistų. Parazitų sukeltomis ligomis, o jų keli šimtai, serga kas trečias Europoje gyventojas (taip pat ir vaikai). Paskutiniu metu nurodoma, kad parazitai vaidina svarbų vaidmenį vėžiui atsirasti. Manoma, kad vaikų diatezė ir alergija yra susijusios su parazitų perdavimu iš mamos vaikui, dažnai dar nėštumo metu. Todėl prieš nėštumą yra svarbu išsivalyti organizmą nuo parazitų.

Juodojo riešutmedžio ekstraktas gali stabdyti mielių grybelio (Candida albicans) augimą.

Stabdo grybelių vystymąsį

Juodasis riešutmedis stabdo grybelių augimą ir grybienos plitimą kūne. Pagrindinė rimčiausia problema yra mielių grybelis, taip vadinama kandidozė (Candida albicans), kuri sukelia nagų grybelį, pleiskanas, egzemą, psoriazę, diatezę, aknę, sąnarių uždegimą ir kitas uždegimines ligas. Manoma, kad mielinis grybelis yra susijęs su dirgliosios žarnos sindromu. Dirgliosios žarnos sindromo atveju yra pažeidžiama žarnyno plėvė, gleivinė ir žarnų sienelės, o vietoje naudingų bakterijų veši kenksmingos bakterijos, parazitai ir grybeliai. Jie savo veikla silpnina žarnų mikroflorą, siaurąją ir storąją žarnas. Grybelis, kuris turėtų būti žarnose, per pažeistą sienelę patenka į organizmą ir sukelia rimtas ligas. Per pažeistas žarnų sieneles iki galo nesuvirškintas maistas patenka į organizmą, o kūnas į tai reaguoja kaip į pasikėsinimą į imuninę sistemą.

Organizmas stengiasi apsaugoti vidaus organus ir pašalina iš organizmo medžiagas, kurių ten neturėtų būti; vienas iš minėtų šalinimo kelių yra per odą. Tokiu būdu kyla įvairios uždegiminės odos ligos. Maistinės medžiagos į ląsteles patenka per kraują, o ne per prakiurusį žarnyną. Kas sukelia uždegimus? Grybelį sukelia per didelis cukraus vartojimas, riebalai ir iki galo nesudeginti angliavandeniai (ypatingai cukrūs), taip pat ir sudėtingi baltymai, pavyzdžiui, glitimas, kazeinas, lektinas, toksinai (pesticidai), sunkieji metalai ir stresas – visa tai mažina šarminę aplinką ir sukelia uždegimus. Organizme turi būti rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Jeigu vartojame daug rūgštinę aplinką stimuliuojančio maisto, geriame mažai vandens ir kenčiame nuo streso – visa tai stimuliuoja grybelių augimą ir uždegimus. Grybelis auga ten, kur yra cukraus. Grybelis skaldo cukrų ir juo maitinasi – gaudamas pakankamai maisto jis greitai plinta ir dauginasi.

Priešuždegiminį poveikį turintis taninas

Juodajame riešutmedyje esantis taninas turi priešuždegiminį poveikį, gerai veikia gleivinę, sumažina sudirgimą ir didina audinių tankį. Taninai sudaro itin tvirtą plėvelę, kuri izoliuoja gleivinę nuo tolesnių pažeidimų bei infekcijų ir todėl greitina gijimą.

Kaip ir kodėl naudoti juodojo riešutmedžio ekstraktą?

Kenčiant nuo pilvo skausmų ir kitų virškinimo trakto problemų ir norint nuo jų apsisaugoti, rekomenduojame šalinti parazitus juodojo riešutmedžio ekstraktu. Suaugusieji turėtų vartoti po 1–2 kapsules per dieną, valgio metu, užsigeriant vandeniu. Reikia stebėti išmatas, ir jeigu pastebėsite parazitų, reikėtų pradėti vartoti kitas parazitus šalinančias medžiagas, nes parazitai yra atsparūs ir gudrūs. Kas tinka vienam parazitui, kitai parazitų rūšiai gali netikti. Dar galima gydytis indiniais nimbamedžiais, pienių šaknų ekstraktu, kurkuminu, moliūgų sėklomis ir penkialapiais balamedžiais.  Visų šių augalų veikliosios medžiagos turi priešuždegiminį poveikį. Jeigu vartojant juodojo riešutmedžio ekstraktą per 2–3 savaites niekas nepasišalina, preparatą galima nustoti vartoti. Ambiazės galima atsikratyti per tris savaites.

SVARBU! Juodojo riešutmedžio ekstrakto nevartoti ilgiau nei 3 savaites. 

Po parazitų išvarymo naudinga  išvalyti žarnyną produktu, kuriame yra daug skaidulų. Jis padeda išvalyti žarnyno sieneles nuo teršalų, toksinų ir sunkiųjų metalų, todėl jas reikia iš naujo padengti naudingomis bakterijomis. Tai galima padaryti valgant raugintą maistą. Tinka rauginti agurkai, kopūstai, kefyras, jogurtas ir kiti rauginti produktai. Jeigu žarnyno padėtis yra labai sunki, rekomenduojama vartoti stiprios koncentracijos probiotikus. Žarnyno valymo ir gydymo metu būtina gerti daug vandens ir sveikai maitintis. Vengti cukraus, pieno, mėsos ir produktų iš kviečių arba mažinti jų vartojimą. Jeigu vartojate mėsą ir pieno produktus, valgykite jautieną, o iš pieno produktų rinkitės natūralų pieną.

Juodąjį riešutmedį tinka vartoti esant visiems virškinimo trakto sutrikimams

Dėl savo stipraus antioksidantinio ir priešuždegiminio poveikio juodasis riešutmedis yra universali priemonė. Jį galima vartoti esant bet kokiai virškinimo trakto patologijai.

Juodasis riešutmedis liaudies medicinoje taip pat vartojamas:

  • kenčiant nuo avitaminozės, centrinei nervų sistemai gydyti,
  • cholesterolio lygiui mažinti,
  • hemorojui gydyti,
  • kraujospūdžiui mažinti (kai pasiektas normalus kraujo spaudimas, toliau nebemažinama),
  • kraujo cukraus lygiui mažinti,
  • kraujo susidarymui skatinti ir kraujui valyti,
  • skrandžio opai gydyti,
  • ginekologinėms ligoms ir sifiliui gydyti,
  • skydliaukei stiprinti (sudėtyje yra daug jodo, todėl yra naudingas esant skydliaukės nepakankamumui),
  • imunitetui stiprinti,
  • vėžio prevencijai ir gydymui.

 

  • Juodojo riešutmedžio ekstrakto  kapsulės: 1–2 kapsulės valgio metu.
  • Česnakas: 2–3 kartus per dieną.
  • Fermentai (Dėmesio! Mažesniems nei 7 metų amžiaus vaikams neduodama).
  • Žarnyno valymą galima atlikti nuo 14 metų amžiaus.
  • Atlikus 21 dienos gydymą galima vartoti probiotikus.

 

Taip pat kviečiame skaityti:

Šaltiniai: www.elu5.ee

Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė, taip pat ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Straipsnyje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, nesusijusi su asmens apsisprendimu įsigyti ir/ar vartoti maisto papildus. Jei sergate specifine liga, vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. Rekomenduojame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai ar pasitarti su šeimos gydytoju, įvertinus Jūsų asmeninę sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašome susisiekiti el. paštu ecosh@ecosh.lt.

Parašykite komentarą

×

Krepšelis