Kas yra Boulardii?

BOULARDII (Saccharomyces cerevisiae boulardii) yra aktyvus, į mieles panašus mikroorganizmas, išgautas iš atogrąžų vaisių (ličių ir mangostaninių garcinijų) žievės. Probiotinis Boulardii gamina poliaminus – sperminą ir spermidiną – dvi pagrindines gleivinės molekules, kurios padeda atkurti pažeistą gleivinės bioplėvelę ir apsaugoti ją nuo vėlesnių pažeidimų.

Kas yra bioplėvelė ir kokia jos funkcija?

Normali žarnyno mikroflora turi būdingą bioplėvelės pavidalo anatominę struktūrą. Naudingosios bakterijos ten išsidėsčiusios keliais sluoksniais. Bioplėvelė dengia žarnyno gleivinę iš vidaus ir taip apsaugo ją nuo dehidratacijos, cheminio ir fizinio poveikio, taip pat ligas sukeliančių organizmui žalingų ir svetimų mikroorganizmų, parazitų, užkerta kelią jų išskiriamų toksinų ir alergenų išsiskyrimui į žarnyno gleivinę. Bioplėvelė – pirminė apsauga nuo infekcijų, todėl žmonės, kurių mikroflora pažeista, lengviau užsikrečia užkrečiamomis ligomis.

Kodėl svarbu sveika gleivinė?

Jeigu gleivinė pažeista, maisto makromolekulių ir medžiagos apykaitos produktų patekimas į kraujotaką pasidaro neįmanomas, todėl sutrinka imuninės sistemos veikla, gali prasidėti autoimuniniai susirgimai. Praktiškai visų žmonių su įgimtu imuniniu nepakankamumu naudingųjų ir kenksmingųjų bakterijų santykis yra pakitęs kenksmingųjų naudai, o žarnyno gleivinė yra užteršta ar sunaikinta. Išgijusi gleivinė neleidžia ar sulėtina patogenų patekimą į kraujotaką.
Saccharomyces cerevisiae boulardii (saccharomyces cerevisiae boulardii) pavadinimas kildinamas iš prancūzų mokslininko Henri Boulardi, kuris 1923 metais nustatė, kad Pietryčių Azijos tautos dėl įvairių naudingųjų savybių naudojo du pirmiau nurodytus atogrąžų vaisius ir tai buvo vienas iš bandymų kontroliuoti choleros simptomus.

Nuo kokių susirgimų padeda Boulardii?

Šiais laikais Boulardii (saccharomyces cerevisiae boulardii) naudojamas įvairiems gleivinės uždegimams gydyti, pavyzdžiui:
– burnos, nosiaryklės, gerklės (angina), ryklės, stemplės ir bronchų gleivinės uždegimams gydyti
– skrandžio opoms, gastritui ir rėmeniui gydyti
– jei esama plonosios ir storosios žarnos (kolitas) gleivinės pažeidimų
– jei sudirgusi storoji žarna
– helikobakterijų ir Krono ligos atveju
– jei ūmiai viduriuojama (salmonelės, rotavirusas, viduriavimas)
– jei užkietėjo viduriai
– jei sergama Laimo liga
– vartojant kortizoną ir antibiotikus arba baigus jų kursą
– esant negalavimams, kuriuos sukelia vakcina ar spindulinė terapija
– kūdikiams pilvo dieglių atveju

Kaip vartoti Boulardii?

Suaugusiems:

1–2 kapsules per dieną vakare prieš miegą nevalgius, užgeriant puse stiklinės kambario temperatūros vandens. Dozę galima didinti priklausomai nuo susirgimo sudėtingumo. Pavyzdžiui, storosios žarnos uždegimo atveju dozę galima didinti iki 4–6 kapsulių, nes Boulardii (saccharomyces cerevisiae boulardii) milteliai gydo visas kitas organizmo gleivines, kol pasiekia storąją žarną.

SVARBU! Jei sergama skrandžio, žarnyno ir tiesiosios žarnos gleivinės uždegimu, kapsulę reikia nuryti.

SVARBU! Sergant gerklės (angina) ar burnos uždegimu, Boulardii miltelius išberti iš kapsulės, suberti po liežuviu ir vartoti 1 kapsulę kas valandą tol, kol simptomai aktyvūs.

Vaikams iki 12 metų amžiaus:
1 kapsulė per dieną vakare prieš miegą nevalgius, užgeriant puse stiklinės kambario temperatūros vandens. Vaikams, kurie dažnai serga nosies-gerklės-ausų uždegimais, kapsulę atidaryti ir išberti miltelius tiesiai ant burnos gleivinės, o dalį miltelių laikyti po liežuviu. Jie gydo burnos, gerklės (angina), stemplės ir bronchų gleivinę.

SVARBU! Boulardii (saccharomyces cerevisiae boulardii) naudojimo laikotarpiu rekomenduojama sumažinti ar iš viso nevartoti cukraus ir gaminių su mielėmis, nes tai gali suaktyvinti candida plitimą. Pats Boulardii vartojimas neskatina Candida albicans plitimo, bet ir neužkerta kelio jo plitimui. 

Daugiau apie probiotikus galite skaityti kitame mūsų straipsnyje, čia.

 

 

Literatūros šaltiniai:
1. Wikipedia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_boulardii

 

Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė, taip pat ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Straipsnyje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, nesusijusi su asmens apsisprendimu įsigyti ir/ar vartoti maisto papildus. Jei sergate specifine liga, vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. Rekomenduojame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai ar pasitarti su šeimos gydytoju, įvertinus Jūsų asmeninę sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašome susisiekiti el. paštu ecosh@ecosh.lt.

Parašykite komentarą

×

Krepšelis