Kordicepsas yra ilgaamžiškumo augalas

Daugiau nei prieš dešimtį metų Kinijoje buvo atliktas unikalus valstybinis projektas – buvo pradėtas naujas ir svarbus biologiškai aktyvių maisto papildų, greito poveikio bioimuninės energijos reguliatorių gamybos etapas – skystų koncentratų iš specialių grybų ląstelių gamyba [1].

Jų gamybai buvo naudojami rytų šalyse plačiai žinomi kokybiški ir naudingų savybių turintys valgomieji grybai (pirmiausia Tibete augantys kininio kordicepso, o taip pat ir tikrinio blizgučio (reiši) bei valgomojo dantenio (šitakės) grybai). Šiuolaikinių technologijų panaudojimas (vakuminė koncentracija ir grybų ląstelių membranų apdorojimas žemoje temperatūroje) leido sukurti unikalius greito poveikio biologiškai aktyvius maisto papildus.

Paskutiniuoju metu dalis visuomenės aktyviai ieško alternatyvių būdų organizmui sveikatinti. Neginčijamas šios srities lyderis yra Rytų, o pirmiausiai, Kinijos medicina. Reikia pripažinti, kad labai senas tradicijas turinti Rytų medicina daro didelį poveikį, nes naudoja biologiškai aktyvius, nepavojingus, visas žmogaus organizmo funkcijas bei jų tarpusavio ryšius ir sistemas reguliuojančius papildus, kurie modeliuoja imuninės sistemos būklę bei energetiką.

Kinijoje kordicepsas yra laikomas „Dievų dovana“

Kordicepso, reiši ir šitakės grybų ląstelių branduolyje esantys koncentratai pagal savo poveikį ir pobūdį yra sisteminiai produktai. Dėl unikalios sudėties jų sisteminis poveikis greitai pastebimas visų žmogaus organizmo sistemų veikloje.

Kordicepso ir kitų sveikatą stiprinančių Rytų medicinoje naudojamų grybų natūralus poveikis dar labiau padidinamas panaudojant originalius receptus ir unikalias biotechnologijas. Su kordicepsu pagamintas maisto papildas reguliuoja organizmo biosistemas.

Kininis kordicepsas (lot. Cordyceps sinensis) – parazitinių grybų rūšis

Kininis kordicepsas yra priskiriamas aukšliagrybūnų (Ascomycetes) šeimos grybams. Paplitęs Himalajų kalnuose, apie 3-5 km aukštyje (Tibete, Nepale, Butane, Kinijos aukštikalnėse, šiaurės Indijoje). Nors jis ir nėra priskiriamas grybų taksonomijai, kordicepsas Kinijos ir Tibeto medicinoje yra aprašomas kaip egzotiškas gydomasis grybas. Pavadinimas Cordyceps yra susijęs su lotyniškais žodžiais, reiškiančiais galvą. Mikologiniai požymiai, giminingos rūšys ir pavadinimai kitomis kalbomis yra nurodyti lentelėje Nr.1. Įprastai kordicepso derlius yra renkamas nuo balandžio iki rugpjūčio.

Kininis kordicepsas – tai parazitinis grybas, parazituojantis ant Thitarodes genties drugių lervų, taip pat kartais ant skruzdžių ir kitų požeminių vabzdžių. Grybo spora patenka ant kūno, padengia jį grybiena ir minta gyvūno syvais. Gyvūnas žūsta ir yra mumifikuojamas. Vasarą nuo gyvūno užpakalinės dalies grybas išaugina 5-15 cm ilgio vaisiakūnį, kuris išlenda į žemės paviršių ir išbarsto sporas [2].

Pats grybas yra tamsiai rudas arba juodas, o vikšro kūnas su jį peraugusia grybiena yra geltonas arba rusvos spalvos. Vidutinis kordicepso svoris yra maždaug 300–500 mg.

Kordicepso poveikis:
• Kordicepsas turi tonizuojantį poveikį, suteikia daugiau energijos inkstams bei teigiamai veikia plaučių darbą.
• Kordicepsas stiprina YIN/YANG energiją.
• Kordicepsas yra ilgaamžiškumo augalas.

 

Daugiau apie kininį kordicepsą galite skaityti kitame mūsų straipsnyje, čia.

 

 

Literatūros šaltiniai:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3121254/
  2. https://lt.wikipedia.org/wiki/Kininis_kordicepsas
  3. http://naturalus.sveikas.lt/lt/kiti_naturalus_vaistai/vertingasis_parazitas__kordicepsas_cordyceps/ 
  4. https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/uzgrudintas-grybas-vabzdys-negailestingas-daugeliui-ligu.d?id=36389093

Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė, taip pat ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Straipsnyje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, nesusijusi su asmens apsisprendimu įsigyti ir/ar vartoti maisto papildus. Jei sergate specifine liga, vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. Rekomenduojame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai ar pasitarti su šeimos gydytoju, įvertinus Jūsų asmeninę sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašome susisiekiti el. paštu ecosh@ecosh.lt.

 

Parašykite komentarą

×

Krepšelis