Gruodis – gerumo mėnuo: 2% nuo visų gruodžio el. parduotuvės užsakymų skiriame paramai
Gruodis jau tradiciškai tampa ne tik švenčių laukimo, bet ir gerumo mėnesiu. UAB „Ecosh” penktus metus iš eilės visą gruodžio mėnesį vykdo socialinę akciją – 2% nuo kiekvieno elektroninės parduotuvės www.ecosh.lt užsakymo yra skiriama paramai. Šiemet paramą nuspręsta paskirstyti dviems organizacijoms:
– Maltos Ordino Pagalbos Tarnybai (Maltiečiai). Ecosh bendradarbiavimas su Maltiečiais tęsiasi nuo 2019 metų, ir tai tapo gražia kasmetine tradicija.
– Paramos ir labdaros fondui „Mamų Unija“. Fondui „Mamų Unija“ parama bus skiriama antrus metus.
Tikime, kad įkvepiame ir kitus verslus prisidėti – nesvarbu, ar tai bus finansinė parama, ar parama produktais. Svarbiausia yra nuosekliai kurti įprotį padėti.
Esame dėkingi kiekvienam mūsų klientui, nes jūsų pagalba galime prisidėti prie svarbios paramos organizacijoms, kurios rūpinasi tais, kam jos labiausiai reikia.
Šia proga kalbiname šių dviejų organizacijų atstovus: Paramos ir labdaros fondo “Mamų unijos” Komunikacijos vadovę Ievą Rutkauskienę ir Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje (Maltiečių) Komunikacijos ir lėšų pritraukimo vadovę Jolitą Ivanovą.
1. Ką reikėtų žinoti plačiajai visuomenei apie jūsų organizaciją ir jos teikiamą pagalbą?
Atsako Paramos ir labdaros fondo “Mamų unija” Komunikacijos vadovė Ieva Rutkauskienė (toliau – Ieva): Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ jau 16 metų globoja vėžiu sergančius vaikus ir jų šeimas. Visai netoli Santaros klinikų Vilniuje, nuostabios gamtos apsuptyje, 2020 m. duris atvėrė Šeimos namai, kuriuose atliepiami kiekvieno onkologine liga sergančio vaiko ir jo šeimos poreikiai. Vaiko ligos (ir ne tik) laikotarpiu Šeimos namuose gali trumpam ar ilgesniam laikotarpiui nemokamai apsistoti visos šeimos, ieškančios užuovėjos, psichosocialinės pagalbos, norinčios pakeisti aplinką ar tiesiog išsikalbėti.
Šeimos namuose įkurtas ir reabilitacijos centras, kuriame nemokamai visiems onkologine liga sergantiems vaikams yra teikiamos būtiniausios paslaugos: kineziterapija salėje ir baseine, logopedo ir ergoterapeuto užsiėmimai, psichologo konsultacijos, masažas, veikia interaktyvus kambarys.
Atsako Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje (Maltiečių) Komunikacijos ir lėšų pritraukimo vadovė Jolita Ivanova (toliau – Jolita): Maltos ordino pagalbos tarnyba (Maltiečiai) – tai seniausios pasaulyje labdaros organizacijos – Maltos ordino – dalis, teikianti pagalbą vargstantiems net 120-yje šalių. Maltiečiai vadovaujasi savanoriškais pagrindais ir katalikiškomis vertybėmis, teikia pagalbą vargstantiems, vienišiems, sunkumus patiriantiems žmonėms: senjorams, vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, pabėgėliams, siekiant mažinti socialinę atskirtį Lietuvoje. Maltiečiai vienija 2000 savanorių ir veikia 44 Lietuvos vietovėse.
2. Kokia pagalba šiuo metu yra labiausiai reikalinga jūsų globojamiems žmonėms? Kaip jūsų organizacija planuoja panaudoti paramą ECOSH produktais?
Ieva: Mūsų globojamiems vaikams ir jų šeimoms visuomet yra reikalinga finansinė pagalba. Tarkim, šeima, išgirdusi akies vėžio diagnozę, gydymą pradeda Šveicarijos akies ligų klinikoje. Gydymas, kurį kompensuoja Lietuvos ligonių kasos, trunka ne vienerius metus. Yra atvejų, kai gydomasi 5 metus ir ilgiau. Iš pradžių vizitai Šveicarijoje suplanuoti kas keletą savaičių, vėliau jie retėja. Visos išlaidos, susijusius su kelione ir pragyvenimu svečioje šalyje, šeimoms tampa išties nepakeliama našta. Mūsų fondas ir rėmėjų finansinė pagalba tampa ramsčiu tokioms šeimoms ir dažniausiai vieninteliu šansu įveikti tokią klastingą ligą.
Be jokios abejonės, Lietuvoje besigydančioms šeimoms taip pat reikalinga įvairiapusė pagalba, tame tarpe ir finansinė. Dažnai, gydymui užsitęsus, vienas iš tėvų netenka darbo, šeimos finansinė padėtis suprastėja. Nekompensuojami vaistai, būtini reabilitacijos užsiėmimai, organizmą stiprinantys vitaminai ir maisto papildai dažnai šeimai tampa prabanga. ECOSH produktų parama išties svarbi ir vertinga vaiko ligos laikotarpiu ir po jos, padedanti šeimoms išvengti papildomų išlaidų ir palengvinanti atsistatymo procesą.
Jolita: Paprastai aktualiausi yra maisto produktai, maisto papildai, taip pat visi slaugos ir buities reikmenys. ECOSH produktai labai vertinami senelių, nes yra geros kokybės ir turi efektyvų poveikį sveikatos gerinimui. Kai kurie produktai, pvz., vitaminas D labai aktualus ir socialiai remtinų šeimų vaikų sveikatos stiprinimui. Mūsų organizacija siekia, kad paramą gautų ne tik miestuose gyvenantys senyvo amžiaus asmenys bet ir atokesniuose Lietuvos kampeliuose Maltiečių globojami senjorai.
3. Kokį poveikį bendradarbiavimas su verslo sektoriaus partneriais, tokiais kaip ECOSH, daro jūsų organizacijos veiklai?
Ieva: Bendradarbiavimas su verslo sektoriais, jų parama mums yra didžiulė pagalba, daranti reikšmingą poveikį mūsų organizacijos veiklai. ECOSH, kaip sveikatingumo produktų gamintojas, prisideda prie vaikų imuninės sistemos stiprinimo ir sveikatos palaikymo, skirdami paramą produktais, kurie yra suderinti su gydymo metu kylančiais iššūkiais. Nuolatinis verslo partnerių palaikymas užtikrina mūsų organizacijos nuoseklumą, leidžia planuoti ilgalaikius projektus ir nuolat teikti pagalbą vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms.
Jolita: Bendradarbiavimas su ECOSH prisideda prie mūsų organizacijos veiklos. Gauti vitaminai ir maisto papildai leidžia mums geriau rūpintis žmonių sveikata, ypač tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių savo pajamas išleidžia maistui, būstui ir būtiniems vaistams. Vitaminai yra ypač reikalingi vyresnio amžiaus žmonėms, kuriais mes rūpinamės. Jie padeda gerinti jų sveikatą ir gyvenimo kokybę, todėl šios paramos svarba mūsų organizacijai yra didžiulė.
4. Kokią žinutę norėtume perduoti, kitiems verslams, svarstantiems apie galimybę prisidėti prie socialinių iniciatyvų?
Ieva: Bet kurios įmonės indėlis į mūsų veiklą gali tapti galinga pokyčių jėga. Investicija į socialines iniciatyvas, ypač skirtas pažeidžiamiausiems visuomenės nariams – vėžiu sergantiems vaikams, teikia ne tik materialinę pagalbą, bet ir neįkainojamą emocinę paramą, stiprina bendruomeninius ryšius, prisideda prie visuomenės gerovės. Nepamirškime, kad įsitraukimas didina darbuotojų motyvaciją ir lojalumą. Be to, verslas, dalyvaujantis socialinėse iniciatyvose, tampa labiau atpažįstamas, įgyja didesnį visuomenės pasitikėjimą, kuria stiprų, socialiai atsakingo prekės ženklo įvaizdį.
Jolita: Kviečiame įmones prisidėti prie socialinių projektų. Jūsų parama, ar tai būtų pinigai, produktai ar paslaugos, gali tiesiogiai pagerinti žmonių gyvenimus. Kartu galime spręsti tokias problemas kaip sveikatos priežiūra ar pagalba tiems, kurie gyvena sunkiai.
Be to, verslas, dalyvaujantis tokiose iniciatyvose, ne tik padeda kitiems, bet ir parodo, kad rūpinasi visuomene. Tai gerina įmonės įvaizdį, padeda kurti ryšius su bendruomene ir stiprina klientų lojalumą. Kviečiame verslus būti šių pokyčių dalimi ir prisidėti prie geresnės ateities kūrimo.
5. Kaip šventinis laikotarpis veikia jūsų organizaciją? Ar šiomis dienomis jaučiate didesnį poreikį pagalbai, o galbūt padidėja ir visuomenės dėmesys jūsų veiklai?
Ieva: Šventinis laikotarpis mums – išties ypatingas. Tuo metu, kai visi pamažu ruošiasi šventėms, planuoja pirkinius, rūpinasi dovanomis artimiesiems, vėžio diagnozę ką tik išgirdusios ar jau ne pirmą mėnesį su liga kovojančios šeimos laiką leidžia ligoninėje, tarp keturių palatos sienų, apsuptyje nerimo, baimių, skausmo ir rūpesčių. Šiuo laikotarpiu mes stengiamės ne tik teikti įprastą būtiniausią pagalbą, bet ir sukurti šventinę nuotaiką.
Jau ne vienerius metus vykdome nuostabią akciją „Advento kojinaitės“, kurios metu kviečiame įmones, bendruomenes, pavienius asmenis prisijungti mūsų fondui perduodant naujas knygas, žaislus, kanceliarines priemones, kalėdinę atributiką. Dovanėles supakuojame, paskirstome pagal vaiko lytį ir amžių, ir visą Advento laikotarpį – kasdien nuo gruodžio pirmosios dienos iki Kalėdų, jomis džiuginame Santaros ir Kauno klinikų vaikų onkohematologijos skyriuje gulinčius vaikus. Turbūt net nereikia pasakoti, kiek džiaugsmo šis dėmesys suteikia mažiesiems pacientams.
Jolita: Šventiniu laikotarpiu sulaukiame didesnio dėmesio ir pagalbos ir tuo labai džiaugiamės, kadangi seneliai labai laukia maltiečių ir rėmėjų apsilankymų, dovanėlių ir ypatingai vaikų rašytų kalėdinių sveikinimų. Tačiau džiaugiamės, kad vien tik kalėdiniu laikotarpiu dėmesys neapsiriboja, o jo sulaukiame visus metus – tai mums itin svarbu, kadangi seneliais ir kitomis pažeidžiamomis grupėmis rūpinamės ištisus metus.
6. Galbūt turite kokių nors įkvepiančių istorijų apie žmones, kuriems jūsų organizacija suteikė pagalbą šiais metais?
Ieva: Turbūt pati įsimintiniausia šių metų istorija – šešiamečio Domuko. Netikėtai jo smegenyse aptikus auglį, berniukui reikėjo skubios operacijos Vokietijoje, kuri, savaime suprantama, buvo brangi ir Domuko šeimai – nepasiekiama. Visa mūsų bendruomenė susitelkė ir reikiamą sumą, virš 100 000 eurų, surinko vos per savaitę. Operacija buvo sėkminga, Domukas sveiksta, lanko reabilitaciją, rugsėjį drąsiai žengė į pirmą klasę. Cituojant Domuko mamytę, tai buvo pats didžiausias stebuklas jos šeimai. Jei ne neabejingos visuomenės susitelkimas, kas ten žino, kuo būtų pasibaigusi ši istorija. O tokių sėkmės istorijų mūsų fondo gyvavimo kelyje – begalė. Žmonių gerumas ir atjauta, įmonių socialinė atsakomybė, savanorių pagalba, užsienio bendruomenių įsitraukimas išties kuria pačius didžiausius stebuklus!
Jolita: Šiais metais mums pagaliau pavyko įgyvendinti seniai kurtą planą, t.y. suorganizuoti maltiečių bočios turnyrą. Jame dalyvavo maltiečių globojami žmonės iš Kauno ir Viekšnalių Maltiečių namų gyventojai. Buvo daug juoko, šypsenų ir azarto.
Ačiū, kad palaikote mūsų misiją ir dalinatės gerumu!