DOVANA! Užsakymams virš 30€ - vitaminas D3 1200IU, 10ml NEMOKAMAI! El.parduotuvė

Pau d‘Arco naudingosios savybės

Gamtos teikiamos dovanos žmonijai atrandamos iš naujo. Kol vieni mokslininkai kuria naujus sudėtingus cheminius preparatus, kiti – plačiai tiria dar senųjų civilizacijų naudotas veikliąsias medžiagas. Centrinėje ir Pietų Amerikoje augantys tropiniai skruzdžių medžiai Tabebuia impetiginosa ir Tabebuia avellaneda – žinomi kaip išskirtinių savybių turintys augalai. Jau nuo seno pastebėta, kad jų kieta, tvirta žievė yra atspari vabzdžiams ir grybeliams.
Veiklioji medžiaga, randama skruzdžių medžio ževėje – lapacholio rūgštis. Ši rūgštis vis plačiau tyrinėjama klinikinėje praktikoje. Medžio žievėje taip pat gausu taninų, eterinių aliejų, sakų, saponinų ir antrachinono.

Pau d‘Arco (dar kitur vadinamas Taheebo) – iš medžio žievės išgaunamas natūralus maisto papildas, kurį galima naudoti imuniteto stiprinimui ir ne tik. Turbūt nepelnytai užmirštas, neatrastas ar neištirtas šis maisto papildas ateityje, tikėtina, turės užtikrintą savo vietą klinikinėje praktikoje ne tik Amerikoje, bet ir Europoje.
Manoma, kad šis preparatas turi priešvėžinių, antibakterinių ir priešgrybelinių savybių [1].

Virusų, infekcijų profilaktika ir pagalba gyjant

Manoma, kad veikliosios Pau d‘Arco medžiagos trukdo bakterijoms ir grybeliams gauti pakankamai deguonies ir energijos, kurie svarbūs jų dauginimosi procesuose [2].
Netgi tokios bakterijos kaip meticilinui atsparus auksinis stafilokokas (MRSA), kurį gerai žino mikrobiologai, yra jautrus lapacholiui (kurio gausu skruzdžių medžio žievėje). MRSA yra pražūtinga bakterija, kuri apsigyvena ligoninių aplinkoje ir sukelia sunkiai suvaldomas infekcijas lėtinėmis ligomis sergantiems ligoniams. Tyrimai buvo atlikti laboratorijoje [3].

Uždegimo mažinimui

Laboratorijoje in vitro sąlygomis ir su gyvūnais atliktų tyrimų metu pastebėta, kad Pau d‘Arco ekstraktas slopina uždegiminius faktorius. Kaip žinia, lėtinis uždegimas yra daugelio lėtinių ligų priežastis (pavyzdžiui, onkologinių susirgimų, artrito, širdies ir kraujagyslių ligų). Įrodyta, kad Pau d‘Arco uždegimą slopinančios savybės yra stipresnės, nei placebo preparatų [4].

Laboratorijoje atliktų tyrimų metu pastebėta, kad Pau d‘Arco ekstraktas slopina uždegiminius faktorius. Kaip žinia, lėtinis uždegimas yra daugelio lėtinių ligų priežastis (pavyzdžiui, onkologinių susirgimų, artrito, širdies ir kraujagyslių ligų).

Vandeninė Pau d‘Arco forma, veikdama žarnų gleivinės imunines reakcijas pagerino uždegiminėmis žarnyno ligomis sergančių pelių būklę. Pastebėtas geras terapinis efektas – sumažėjo tiek viduriavimo, tiek kraujavimo iš virškinamojo trakto atvejų. Ištyrus pelių žarnyną histologiškai (iš vidaus) – rasta geresnė gleivinės būklė veikliąją medžiagą gavusių pelių žarnyne (mažesnis paburkimas ir mažesnė infiltracija uždegiminėmis ląstelėmis) [5].
Panašios išvados gautos ir eksperimentiniu būdu „gydant“ pelių ausyse medikamentais sukeltą paburkimą/uždegimą. Vandeninė Pau d‘Arco forma sumažino prostaglandinų (biologiškai aktyvių medžiagų, atsakingų už skausmą, uždegimą ir karščiavimą) ir azoto oksido kiekį [6].

Svorio reguliavimas

Apie 40 proc. viso pasaulio žmonių, vyresnių nei 18 metų amžiaus, turi antsvorį. Tai yra daug fizinių, socialinių, ekonominių ir psichologinių problemų sukeliantis, tačiau visiškai išvengtinas sutrikimas [7]. Dar viena svarbi skruzdžių medžio žievės savybė yra antsvorio mažinimas. Išsiaiškinta, kad Pau d‘Arco ekstraktas slopina kasos lipazę, fermentą, kuris atsakingas už maistinių riebalų suvirškinimą ir patekimą į organizmą. Tokiu būdu būtų galima išvengti nepageidaujamo svorio didėjimo [8].

Dar viena svarbi skruzdžių medžio žievės savybė yra antsvorio mažinimas. Išsiaiškinta, kad Pau d‘Arco ekstraktas slopina kasos lipazę, fermentą, kuris atsakingas už maistinių riebalų suvirškinimą ir patekimą į organizmą.

Kiti poveikiai

2018 metų spalį publikuotas su pelėmis atliktas tyrimas, kurio išvados teigia, kad Pau d‘Arco polifenoliai gali pagerinti ištvermę ir pajėgumą. Viena dozė polifenolio pailgino pelių bėgimo laiką iki visiško išsekimo, lyginant su pelėmis, kurioms veiklioji medžiaga nebuvo skirta. Kraujyje reikšmingai padidėjo gliukozės, o raumenyse glikogeno kiekis. Taip pat sumažėjo fizinio krūvio sukelto oksidacinio streso poveikis ląstelei. Todėl manoma, kad Pau d‘Arco gali būti naudojamas ir kaip ištvermę didinantis papildas [9].
Taip pat vis daugiau kalbama, kad Pau d‘Arco randamas β-lapacholis turi poveikį ne tik svorio reguliavimo procesams, bet netgi gali būti naudingas siekiant išvengti metabolinio sindromo ir su juo susijusių simptomų – padidėjusio kraujospūdžio, gliukozės netoleravimo, lipidų apykaitos sutrikimų, kepenų suriebėjimo [10].

Preparato saugumas

2017 m. atlikti tyrimai Pau d‘Arco farmakokinetikai įvertinti. Iš β-lapacholio išskirta molekulė (MB12066) ir vertintas jos saugumas sveikiems savanoriams. Skirta 100 mg (2 kartus per dieną) dozė peroraliai (per burną) – po 8 dienų vartojimo nepastebėti reikšmingi šalutiniai poveikiai, išskyrus vieną dispepsijos ir nesunkaus viduriavimo atvejį. Taip pat įvertinta tiksli veikliosios medžiagos akumuliacija kraujo plazmoje ir jos pašalinimo iš organizmo būdai [10].
Rekomenduojama veikliosios medžiagos – lapacholio dozė yra iki 1,5-2 g per dieną [11]. Kadangi nėra atliktų pakankamų tyrimų su nėščiosiomis ar žindančiomis, joms šio preparato vartoti nerekomenduojama. Taip pat Pau d’Arco netinka žmonėms, turintiems krešumo sutrikimų ar prieš chirurgines intervencijas [1].

 

Daugiau apie Pau d’Arco galite skaityti kitame mūsų straipsnyje, čia.

 

Literatūros šaltiniai:

 1. Review of Natural Products. factsandcomparisons4.0 [online]. 2004. Available from Wolters Kluwer Health, Inc. Accessed April 23, 2007.  (JAV)
 2. Mitsuaki Yamasitha, Masafumi Kaneko, Harakuni Tokuda, Katsumi Nishimura, Yuko Kumeda, Akira Iida “Synthesis and evaluation of bioactive naphthoquinones from the Brazilian medical plant, Tabebuia avellanedae” – Bioorganic & Medicinal Chemistry, September 2009, Volume 17, Issue 17. (Japonija)
 3. Macedo, T.Fernandes, L.Silveira, A.Mesquita, A.A.Franchitti, E.A.Ximenes „β-Lapachone activity in synergy with conventional antimicrobials against methicillin resistant Stapchylococcus aureus strains“ – Phytomedicine, December 2013, Volume 21, Issue 1. (Brazilija, JAV).
 4. Mu Hong Lee, Hyun Mi Choi, Dae-Hyun Hahm, Erk Her, Hyung-In Yang, Myung Chul Yoo, Kyoung Soo Kim “Analgesic and anti-inflammatory effects in animal models of an ethanolic extract of Taheboo, the inner bark of Tabebuia avellanedae” – Molecular Medicine Reports, October 2012, Volume 6, Issue 4. (Korėja)
 5. Park HJ, Lee SW, Kwon DJ, et al. Oral administration of taheebo (Tabebuia avellanedae Lorentz ex Griseb.) water extract prevents DSS-induced colitis in mice by up-regulating type II T helper immune responses. BMC Complement Altern Med. 2017;17(1):448. Published 2017 Sep 6. doi:10.1186/s12906-017-1952-4 (Pietų Korėja)
 6. Byeon, Se & Chung, Joo Young & Lee, Yong Gyu & Kim, Byung & Kim, Kook & Cho, Jae. (2008). In vitro and in vivo anti-inflammatory effects of taheebo, a water extract from the inner bark of Tabebuia avellanedae. Journal of ethnopharmacology. 119. 145-52. 10.1016/j.jep.2008.06.016. (Pietų Korėja)
 7. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/obesity-and-overweight (PSO)
 8. Beatrice Nyanchama Kiage-Mokua, Nils Roos, Jürgen Schrezenmeir „Lapacho Tea (Tabebuia impetiginosa) Extract Inhibits Pancreatic Lipase and Delays Postprandial Triglyceride Increase in Rats“ – December 2012, Volume 26, Issue 12. (Vokietija)
 9. Yada, K., Suzuki, K., Oginome, N. et al.Single Dose Administration of Taheebo Polyphenol Enhances Endurance Capacity in Mice. Sci Rep 8, 14625 (2018). https://doi.org/10.1038/s41598-018-33029-2 (Japonija ir Vengrija)
 10. Pharmacokinetic and safety evaluation of MB12066, an NQO1 substrate. Hae Won Lee, Sook Jin Seong, Boram Ohk, Woo Youl Kang, Mi-Ri Gwon, Bo Kyung Kim, Hyun-Ju Kim, Young-Ran Yoon. Drug Design, Development and Therapy, vol. Volume 11 (2017) pp: 2719-2725. Published by Dove Press. (Korėja).
 11. https://www.rxlist.com/consumer_pau_darco/drugs-condition.htm

 

Parašykite komentarą

×

Krepšelis